Gdzie tak miło jak w przedszkolu?

Dodany przez Agata dnia 6 stycznia 2011. Wydarzyło się

Siedemnastu przedszkolaków z Rakoszyc w gminie Środa Śląska 11 września 2009r  stało się „pełnoprawnymi” członkami przedszkolnej społeczności.  Uroczystości „pasowania na przedszkolaka” towarzyszyło wiele atrakcji, wspólnych zabaw i wzruszeń.

Gdzie tak miło jak w przedszkolu?

Zarówno samo przygotowanie do imprezy, jak i uczestnictwo w niej, było wielkim przeżyciem dla maluchów. Wcześniej zadbały o odpowiedni wystrój sali, a tuż przed rozpoczęciem spotkały się z rodzicami, gdyż wszystko musiało wypaść jak najlepiej. Przygotowano także wspólny poczęstunek.

A kiedy nadeszła godzina rozpoczęcia uroczystości (10.30), dzieci z pięknym ukłonem i serdecznym uśmiechem przywitały wszystkich gości. W tej części programu przedszkolaki pokazały swoje zdolności recytatorskie i muzyczne. Zaprezentowały wiersze, piosenki i zatańczyły walca. Ich występ spotkał się z wielkim uznaniem publiczności i zostały nagrodzone gorącymi brawami.

Podobnie było w drugiej części imprezy. Tym razem dzieci przebrane za żabki śpiewając i tańcząc złożyły przyrzeczenie i zostały pasowane na przedszkolaków. Pasowania dokonała pani wychowawczyni za pomocą pokaźnej kredki, co także wzbudziło wiele emocji wśród maluchów. Poza tym otrzymały prezenty: książki, dyplomy, plecaki i słodycze.

Na zakończenie, kolejnym prezentem dla gości, było wręczenie im kwiecistych bukiecików własnoręcznie wykonanych przez dzieci.

Gdzie tak miło jak w przedszkolu? - Rakoszyce

Nie zabrakło także okolicznościowych przemówień
i podziękowań za udział w uroczystości.

Gdzie tak miło jak w przedszkolu? - Rakoszyce

W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Środy Śląskiej – Bogusław Krasucki, Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej – Krzysztof Peryga, Dydaktyk z Fundacji Familijny Poznań – Aleksandra Tunikowska, Radny – Andrzej Baraniecki, Nauczyciel, wychowawca – Agnieszka Majchrzak-Bis, pomoc nauczyciela – Barbara Kuriata oraz rodzice i dziadkowie przedszkolaków.

Gdzie tak miło jak w przedszkolu? - Rakoszyce

Przedszkolaki z Rakoszyc, to dzieci w wieku od 3 do 5 lat, a grupę tworzą: Julia Abrahamowicz, Mateusz Dudka, Jakub Szwed, Kamila Pietryka, Kacper Pietryka, Martyna Popiołek, Wiktor Fiedorek, Martyna Podulka, Emilia Köhler, Maciek Majewski, Natalia Widurska, Julia Malczewska, Nikodem Rząsa, Konrad Jaros, Julia Kozioł, Monika Broda, Amelia Niedzielska.

Gdzie tak miło jak w przedszkolu? - Rakoszyce

Przedszkole w Rakoszycach funkcjonuje od maja br. Jest jedną z trzech Niepublicznych Placówek Przedszkolnych założonych i prowadzonych przez Fundację Familijny Poznań, działających w gminie Środa Śląska. Dwie pozostałe utworzono w Szczepanowie i Jastrzębcach. Kolejną taką placówką funkcjonującą na terenie naszego powiatu jest przedszkole w Udaninie.

Gdzie tak miło jak w przedszkolu? - Rakoszyce

Źródło: Gazeta Roland

Trackback from your site.

Dodaj komentarz

*

Ankieta

Sorry, there are no polls available at the moment.

Partnerzy

Strona Rakoszyc funkcjonuje dzięki wsparciu firmy SPEC – MECH

SystemSzybkiStart.pl

Agata Różańska PHOTOGRAPHY