Strefa płatnego parkowania

Dodany przez Mariusz dnia 22 maja 2011. Aktualności

Wciąż trwają prace nad ostatecznym kształtem uchwały Rady Miejskiej w sprawie wprowadzenia w Środzie Śląskiej strefy płatnego parkowania. Urząd Miejski zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i gminy do konsultacji. Opinie na temat projektu uchwały należy przesyłać na adres mailowy urzędu – um@srodaslaska.pl.

Ustawa z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych  (Dz. U. z 2007 r. Nr 19, poz.115 ze zm.) daje możliwość wprowadzania stref płatnego parkowania.
Strefy wprowadza się na obszarach charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych celem zwiększenia rotacji parkujących pojazdów.

W Środzie Śląskiej istnieją wyraźne przesłanki uzasadniające wprowadzenie strefy płatnego parkowania. Znaczne natężenie ruchu w niektórych częściach miasta, głównie w rynku, powoduje spore ograniczenie w parkowaniu pojazdów, zarówno dla mieszkańców jak i osób przyjezdnych.
Strefy płatnego parkowania wprowadziło już wiele dolnośląskich miast, o porównywalnej do Środy Śląskiej wielkości, m. in. Sobótka, Złotoryja, Lubań, Ziębice czy Góra.

Projekt ustawy dostępny tutaj…

Źródło: Express-Miejski.pl

Trackback from your site.

Dodaj komentarz

*

Ankieta

Sorry, there are no polls available at the moment.

Partnerzy

Strona Rakoszyc funkcjonuje dzięki wsparciu firmy SPEC – MECH

SystemSzybkiStart.pl

Agata Różańska PHOTOGRAPHY